20 komentářů u „Řeka Opava – zima 2013/14“

 1. Zdar Viktore, já z vás hoši nebudu 🙂 . Jen zaslintám ned fotkama Rosti, tak teď tohle. Ty fotky larev Jepice a Pošvatky jsou dokonalé (ty ostatní samozřejmě také). V pátek jsme taky viděli u nás pár Vranek, ale když vidím vaše fotky, tak asi přestanu chodit do vody a budu se dívat jen na vaše stránky 🙂 . Máte to super, ať se vám kluci daří. Čus Michal K.

  1. Čau Michale, díky moc. Těch hmyzáků je pod každým šutrem plno, přes makráč to jsou pěkné obludy. Rosťa má lipánky krásné, tak jsem se radši zaměřil na menší breberky :-). Co ještě máte v Chrudimce, nebyl by nějaký sivenek? Toho bych bral všema deseti 🙂

   1. Ahoj Viktore, ti tvoji lipani jsou taky moc pěkný, ta desítka je makro, nebo výřez? Jedenáctka s těmi paprsky v zádech je velice efektní. Sivena jsem tady neviděl, ale vloni na podzim jsme s Michalem jednoho malého viděli na Novohradce. Michal viděl i velkýho, ale bohužel už mrtvýho.

    1. Hlavně doufám, že se letos podaří načapat lipany při tření, to by byla paráda. Vloni jsem byl u tření střevlí, to byla dobrá divočina. Desítka je makrem, zas takový ořezávač nejsem 🙂 .

     1. Ten lipan na to makro ti musel pěkně držet, já když jsem se snažil fotit lipany, tak lítali jak splašený. Asi tušili, že z toho stejně nic nebude 🙂 . Věřím, že ti to s tím třením vyjde a těším se na fotky. Jestli bude teplo jako doteď, tak by se mohli začít třít dřív, ale to ty si určitě ohlídáš.

   2. Ahoj,moc pěkné,hlavně ta voda byla na řeku exklusivní,to mi na Chrudě max 1,5m,ale i to musí stačit.Siveny tady nemáme,my jsme níž takže parmy,podoustve,plotice,jelci,ježdíci občas candát,kapr,mník.Sice kousek nad náma končí pstruhový pásmo,občas potočáka ještě potkáme i u nás,ale jen jednotlivé kusy.Sivena naposledy na podzim na Novohradce jak píše Kuba.To byl jeden malej a pak jeden velikej cca 60cm,ale už bylo po.To jsem si nadával,že jsme tam nebyli o týden dříve,ten byl výstavní.Jinak siveni na Kamenici,na Labi pod Labskou,občas Upa a Metuje,ale jistota je jenom Rakousko.Měj se M

 2. Kdo si počká, ten se dočká. Ještě že byl víkend tak hnusný a společensko – kulturní, jinak by se tu objevilo něco kdoví kdy? 🙂 Mě se osobně líbí, ja je ta voda opravdu křišťálová. Larvy na makro vypadají naprosto luxusně! Aj ta vranka je úžasná. Povedlo se Ti konečně vyfotit toho raka říčního v pohybu:-) jak jsi kdysi říkal! A moc se mi líbí i to rybí oko té krajinky. Co je to na té fotce img. 9537 vpravo nahoře?

  1. No hlavní motivace byla, že se na nové příspěvky (cituji) „těšíš víc jak na nový pornočasák“, tak jsem Tě nechtěl nechat moc dlouho čekat 🙂 . Na fotce 9537, to je odraz blesku od hladiny, chyba fotografa, který doufal, že to bude přehlédnuto. Ale Ty to takhle proflákneš 🙂

   1. Ha ha ha! Kecko! Jak jsi šlechetný a pro druhé by ses rozčtvrtil:)) Náhodou je to zajímavá chyba. Myslel jsem si, že by to mohlo souviset s bleskem, ale nachápu, jak se to tam mohlo objevit…Ty mi to ale někdy osobně objasníš a vysvětlíš, protože mě to zajímá!

 3. Moooc hezký, někdy budu muset dorazit za tebou na řeku, vůbec se podle fotek nechce věřit, že je to ta naše 🙂

  1. Díkes. Řeka umí překvapit, ale musí být podmínky, hlavně málo vody a dobrá viditelnost. Když to všechno klapne, to pak stojí za to. Bohužel se to těma deštěma teď pokazilo 🙁

 4. Ahoj Viktore,
  hodil jsem na rajče moje fotky z loňského rybolovecko potápěcího výletu
  do Norska.Když budeš mít chut tak na to jukni.Jestli vadí,že jsem to sem
  poslal tak se omlouvám.M

  1. Proč by to mělo proboha vadit 🙂 ? Klidně tu pověs odkaz!
   Fotky máš fakt krásné, hlavně můj oblíbený vlkouš. A platýs zpředu, to je pecka. A korýši, sasanky, hvězdice… perfektní! Chválím a závidím 🙂 . Zítra je uzávěrka Tachova, tak doufám že jsi něco poslal (to platí i pro Rosťu) 🙂 ! Sice mě to většinou táhne na jih, ale tohle mě drobísek nahlodalo. V jakém ročním období se tam jezdí? Máš představu na kolik by taková, čistě potápěčská, výprava přišla?

   1. Jak jsem byl kdysi na Lofotech, tak mě to stálo kolem 17t se vším všudy. Byli jsme ale po vlastní ose. Kámoš se tam potápěl vzal si mezi udice dvě flašky a neopren :). Nejlepší je tam na potápění asi léto, kdy máš stálejší počasí. Brzo na jaře tam bývá zase hodně ryb, tresky se třou, ale to počasí je očistec. Kámoš tam už jezdí každý rok 20let, z toho 15 roků jezdil na jedno místo, tam si to hned zamiluješ :). Ti pak někdy ukážu fotky jak přijedeš. Jednou tam s nima byla i parta potápěčů. Řeknu Laďovi ten má přenosný kompresor, Bob má loď a dodávku, udice ti půjčím ať se furt nerochníš jenom ve vodě a přivezeš dom taky kus žvance a jedem na ně:). Dědek by se taky určitě přidal. Tady máš z tam videjko co jsem mu narychlo tehdy stříhal, kua to už je roků http://www.chytej.cz/rybarska_videa/593/pod-vodou-s-dalasem-lofoten-islands/

    1. Tachov je tvůj kamaráde, mám teď nějaké hektické období a nechce se mě už nic narychlo chystat. Radši se jdu zítra hodit do řeky než nám to deště zvednou a zakalí. Snad příští rok. Navíc těch 800kč si dám radši do pokladničky na videosvětlo :).

 5. Ahoj,děkuji za pochvalu.Tachov nechávám plavat,možná za rok.Hugo mě sice taky lákal,ale až budou holky větší,letos ještě ne.My v Norsku byli jak jsou ty svátky na začátku prázdnin,ale i září je dobrý.Jeli jsme na celodenní světlo,abychom to všechno stihli.
  Normálně jsme si pronajali chatu se člunem jako se jezdí na ryby.Dva rybáři a dva potápěči,všechny cajky svoje i foukání.Vyšlo to cca na 15000Kč na 14 dní,ale to je na dlouhý povídání.Až pojedeš na Leštinku tak dej vědět,rád s tebou dám řeč.
  Odkaz zatím dávat nebudu,moc se mě nelíbí ten podpis a možná zkusím ukecat kámoše aby my udělal takovou pěknou stránku jako máš ty s Rostou :-).
  Ještě jednou díky a měj se M

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..